Jan. 3, 2021

Tahir Özgür ile The Route Photography Gallery ve gezi fotoğrafı

Yeni yılın ilk konuğu fotoğrafçı, gezgin Tahir Özgür. Özgür Amsterdam’daki The Route Photography Gallery’nin kurucusu ve yöneticisi. Tahir’i 2020'nin son günlerinde, karavanıyla Almanya,Luxemburg, Fransa üçgeninde çıktığı fotoğraf gezisinde, etrafını akarsuların çevrelediği bir kamp alanında buldum. Tahir Özgür bize karavanıyla çıktığı fotoğraf gezisini anlattı, ondan sonra kendisiyle Amsterdam’daki fotoğraf galerisini ve gezi fotoğrafını konuştuk.


Yeni yılın ilk konuğu fotoğrafçı, gezgin Tahir Özgür. Özgür Amsterdam’daki The Route Photography Gallery’nin kurucusu ve yöneticisi. Tahir’i 2020'nin son günlerinde, karavanıyla Almanya, Luxemburg, Fransa üçgeninde çıktığı fotoğraf gezisinde, etrafını akarsuların çevrelediği bir kamp alanında buldum. Tahir Özgür bize karavanıyla çıktığı fotoğraf gezisini anlattı, ondan sonra kendisiyle Amsterdam’daki fotoğraf galerisini ve gezi fotoğrafını konuştuk.

Tahir Özgür

Fotoğrafçı, , Amsterdam'da The Route Photography Gallery kurucusu ve yöneticisi

Gazeteci ve fotoğraf sanatçısı Tahir Özgür (Excellence FIAP) 1964'te Antakya'da doğdu.
30 yılı aşkın gazetecilik, televizyonculuk yaptı.
Sarıkeçililer Yarınsızlığa Göç, Madenciler, Kendirci Çoçuklar, Anadolu Kadını, Heyamola ve daha bir çok projeyi gerçekleştirdi.
Dünyanın bir çok yerinde sergi açtı, uluslararası sanat fuarlarında fotoğrafları sergilendi.
Amsterdam’da açtığı ve yönettiği The Route Photography Gallery'de ağırlıklı olarak Türkiye’den, “Dostlarım, arkadaşlarım” dediği fotoğrafçıları temsil ediyor.
The Route Photography Gallery ile dünyanın bir çok yerinde sanat fuarlarına katılan Tahir Özgür Amsterdam’da yaşıyor ve çalışıyor.