Jan. 10, 2021

İlker Şimşekcan ve Cemre Tosun'la Aralık mag. dergisini konuştuk.

Fotoğraf Konuşmaları'nın bu haftaki konukları Aralık mag. dergisinin Genel Yayın Yönetmeni İlker Şimşekcan ve yazı kurulu üyesi Cemre Tosun'la internet üzerinden yayın yapan Aralık mag. dergisinin amaçlarını, çalışma yöntemlerini ve farklılıklarını konuştuk. Website: www.aralikmag.com Email: iletisim@aralikmag.com İnstagram: www.instagram.com/aralikmag Twitter: www.Twitter.com/aralikmag Facebook: www.Facebook.com/aralikmag


Fotoğraf Konuşmaları'nın bu haftaki konukları Aralık mag. dergisinin Genel Yayın Yönetmeni İlker Şimşekcan ve yazı kurulu üyesi Cemre Tosun'la internet üzerinden yayın yapan Aralık mag. dergisinin amaçlarını, çalışma yöntemlerini ve farklılıklarını konuştuk.

Website: www.aralikmag.com

Email: iletisim@aralikmag.com

İnstagram: www.instagram.com/aralikmag

Twitter: www.Twitter.com/aralikmag

Facebook: www.Facebook.com/aralikmag

İlker Şimşekcan

Fotoğrafçı, Aralık Mag Genel Yayın Yönetmeni

1983 Ankara doğumludur. Anadolu Üniversitesi İktisat (Örgün) mezunudur. Lise yıllarından bu yana fotoğrafçılık ile ilgilenmektedir. Anadolu Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde Prof. Dr. Simber Atay tarafından verilen; "Belgesel Fotoğrafçılık” “Fotoğraf Proje Uygulama” dersleri ile birlikte, belgesel fotoğrafçılık alanında ilk temellerini atmıştır. 2014 yılında kurduğu “ Pubblica Tasarım” isimli reklam ajansında, ajans başkanlığının yanı sıra, reklam ve tanıtım fotoğrafları da çekmektedir. Ayrıca 2020 yılında sosyal medyadan açık çağrı yaparak kurulmasına öncü olduğu; “Aralık Mag Fotoğraf Dergisi” nin, Genel Yayın Yönetmenliği görevini halen sürdürmektedir.
İlker Şimşekcan, yurt içi ve yurt dışında özel projeler için fotoğraf üretmekte, sokağı anlatmaya ve içinde yaşadığı dönemi belgelemeye devam etmektedir.

Cemre Tosun

Fotoğrafçı

1983 yılında Sakarya’da doğdu. Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Fizik Bölümü ve Kocaeli Üniversitesi Peyzaj Bölümü mezunudur. Lise yıllarında kompakt makine ile çektiği anı fotoğrafları ile başlayan fotoğraf merakını dijitalleşen dünya paralelinde üniversite yıllarında geliştirmeye çalışsa da asıl fotoğraf serüveni 2012 yılında başlamıştır. Üç kuşak fotoğrafçı olan bir aileden gelen Fatih Gürsel’in öğrencisidir.
Covid-19 salgınının Türkiye’de yoğunlaştığı ilk zamanlarda İlker Şimşekcan öncülüğünde kurulan ve fotoğraf gönüllülerinin katılımı ile büyüyen “Aralık Mag Fotoğraf Dergisi” nin bir üyesi ve içerik üreticisidir. Halen özel bir fidanlık ve peyzaj uygulama firmasında çalışmakta olup, Aralık Mag ailesiyle ve şahsi olarak fotoğraf üretmeye, fotoğrafa dair çalışmalar yapmaya devam etmektedir.