Salih Zeki Fazlıoğlu

Foto muhabiri

17 Kasım 1978’de Erzurum’da doğdu. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo TV ve Sinema Bölümü’nden mezun oldu. Üniversite yıllarında Anadolu Ajansı İstanbul Ofisi’nde polis muhabirliğine başladı. 3 yıl boyunca yaptığı polis muhabirliğinin ardından 2001 yılında kurumun fotoğraf servisi bölümde çalışmaya başladı. Yaklaşık 20 yıldır da Anadolu Ajansı fotoğraf servisinde foto muhabiri olarak çalışmaktadır. 2013-2015 tarihleri arasında kurum bünyesinde Kudüs Ofisi’nde görevlendirilen Fazlıoğlu, 2 yıl boyunca İsrail-Filistin arasındaki ilişki ve çatışmaları fotoğrafladı.
Fazlıoğlu çalıştığı yıllar boyunca aralarında çok sayıda siyasi, dini lider, önemli toplumsal olaylar, felaketleri vizöründen takip etti.
Özellikle spor fotoğrafçılığını tercih eden Fazlıoğlu çalıştığı yıllar boyunca, Avrupa futbol şampiyonaları, Dünya Basketbol Şampiyonaları, önemli finaller ve 2016 Rio Olimpiyatları’nın yanı sıra çok sayıda spor karşılaşmasına da tanıklık etti.

Salih Zeki Fazlıoğlu Episodes

Jan. 24, 2021

Bu hafta spor fotoğrafçılığını konuşuyoruz. Konuklarım Salih Zeki Faz…

Fotoğraf Konuşmaları'nda bu hafta spor fotoğrafçılığını konuşuyoruz. Konuklarımız Anadolu Ajansı'ndan Salih Zeki Fazlıoğlu ve Eu…

Episode page