Melih Uslu

Seyahat yazarı, gezgin

1976 Yazı’nda Almanya’nın Osnabrück şehrinde doğdu. Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi ve Kapadokya Üniversitesi Turist Rehberliği Bölümü mezunudur. 2000’li yılların ilk yarısında Türkiye’nin en büyük dergi grubu olan 1 Numara Hearst Yayıncılık bünyesindeki GEZİ Travel dergisine girdi. Burada beş yıl editörlük yaptı. Türk Hava Yolları dergisi Skylife'ta editörlük, SunExpress uçak içi yayını SunTimes’ta yayın yönetmenliği görevlerinde bulundu. 2013 yılında Hürriyet Seyahat gazetesinin düzenlediği Türkiye’nin “En İyi Seyahat Yazarları” Yarışması’nda ilk üçe girdi. Bugüne dek aralarında İngiltere’den The Daily Telegraph, Fransa’dan Le Figaro, Körfez ülkelerinden Gulf News ve The National; Rusya’dan Pravda ve Kommersant; Almanya’dan Die Welt, Hollanda’dan Levenin Turkije, Kuzey Kıbrıs’tan Caretta’nın da aralarında bulunduğu 20’den fazla gazete, dergi ve internet sitesi için içerik hazırladı.
Halen Hürriyet Seyahat gazetesi yazarı ve büyük jüri üyesi olan Uslu, eşi Filiz ile birlikte “cennetim” dediği Marmaris’te yaşıyor; profesyonel metin yazarlığı ve editörlük yapıp, FOOD and TRAVEL Türkiye dergisinde yazı işleri müdürlüğü görevini sürdürüyor.

Daha Önce Yayımlanmış Kitapları:
2006, Nereye Gitmeli?
2016, 50 Ünlüyle 50 Rota
2018, Yürüyerek İstanbul
2019, Ege'yi Gör ve Yaşa
2020, The Magnificent Treasures of Turkey
2021, Arabayla Anadolu (baskı sürecinde)

May 23, 2021

Belgesel fotoğrafçı Gülnur Sözmen ve seyahat yazarı Melih Uslu

Belgesel fotoğrafçı Gülnur Sözmen ve seyahat yazarı Melih Uslu ortak deneyimlerinden hareketle bir seyahat belgeselinin nasıl ol…

Episode page