Erhan Şermet

Fotoğrafçı

1968 yılında İstanbul’da dünyaya geldi.
Fotoğrafçılığa okuduğu İstanbul Erkek Lisesinde izci grubunun fotoğrafçılığıyla başladı, ardından AFS bursu ile gittiği ABD’de fotoğrafçılık ve karanlık oda eğitimi alma şansı buldu.
Fotoğrafı hep sevdi, okuduğu endüstri mühendisliği ile ilgili işlerin yanı sıra, bir dönem profesyonel reklam fotoğrafçısı olarak da çalıştı. Önemli proje ve sergileri arasında “İstanbul’da Erken Uyananlar”, “Hayatın Anlamı”, “İstanbul Aile Albümü”, “Parçalar – İşaretler” ve “Doğamız” sayılabilir. Türkiye’de ve yurtdışında sergilere katıldı, 2000 yılı Yunus Nadi Ödülü’ne sahiptir. Parçalar – İşaretler ve Hayatın Anlamı kitap olarak da yayımlanmıştır.
Endüstri Mühendisliğinin ardından sosyoloji eğitimini tamamladı ve bugünlerde psikoloji alanında yüksek lisans eğitimini sürdürüyor.
Sanatçı Yıldız Şermet’le evli ve Irmak isminde bir kızları var. Erhan Şermet halen İstanbul’da yaşıyor ve yeni fotoğraf projelerine hazırlanıyor.

April 4, 2021

Bir şehrin altını çizmek! Engin Güneysu ve Erhan Şermet'le sokak foto…

Fotoğraf konuşmalarının fotoğrafçı konukları Engin Güneysu ve Erhan Şermet'le sokak fotoğrafını konuştuk. Güneysu Saraybosna, Küb…

Episode page