Nov. 22, 2020

Fotoğraf sanatçısı Cem Turgay ve "Babamın Kitaplığı" podcast yayınını hazırlayan Süavi Kendiroğlu Fotoğraf Konuşmalarının bu haftaki konukları.

Fotoğraf Konuşmalarının bu haftaki konukları fotoğraf sanatçısı Cem Turgay ve "Babamın Kitaplığı" podcast yayınını hazırlayan Süavi Kendiroğlu. Cem Turgay karanlık ışıklı, sıra dışı fotoğraflarını nasıl ortaya çıkardığını ve fotoğrafa bakışını anlatıyor. İkinci bölümde "Babamın kitaplığı" podcast yayınını hazırlayan Süavi Kendiroğlu Fransa'nın en önemli fotoğrafçılarından Brassai'ın Picasso ile konuşmalar kitabından söz ediyor ve kitabın önsözünü yazan Ara Güler'in metnini okuyor. https://www.instagram.com/photographycemturgay/ https://camgaleri.com/cem-turgay/ https://www.instagram.com/babamin_kitapligi_podcast/ podcast "Babamın kitaplığı": https://open.spotify.com/show/4AL0TVIvwgG2M36ggPgTVO


Fotoğraf Konuşmalarının bu haftaki konukları fotoğraf sanatçısı Cem Turgay ve "Babamın Kitaplığı" podcast yayınını hazırlayan Süavi Kendiroğlu. Cem Turgay karanlık ışıklı, sıra dışı fotoğraflarını nasıl ortaya çıkardığını ve fotoğrafa bakışını anlatıyor. İkinci bölümde "Babamın kitaplığı" podcast yayınını hazırlayan Süavi Kendiroğlu Fransa'nın en önemli fotoğrafçılarından Brassai'ın Picasso ile konuşmalar kitabından söz ediyor ve kitabın önsözünü yazan Ara Güler'in metnini okuyor.

https://www.instagram.com/photographycemturgay/

https://camgaleri.com/cem-turgay/

https://www.instagram.com/babamin_kitapligi_podcast/

podcast "Babamın kitaplığı": https://open.spotify.com/show/4AL0TVIvwgG2M36ggPgTVO

Cem Turgay

Fotoğrafçı

1962'de doğdu. Kocaeli kentinin fotoğraf sanatçısı, babası Cemal Turgayʼdan etkilenerek fotoğrafa başladı. London Croydon Technical Photographyʼi bitirdi.
Solo Sergiler:
2012 Hindered Time, C.A.M. Gallery, Istanbul
2003 Cem Turgay Photographs, Izmit Metropolitan Art Gallery, Izmit
Grup sergileri:
2017 Blind Date, C.A.M. Gallery, Istanbul
2015 Winter Wonderland, C.A.M. Gallery, Istanbul
2014 Untimely, C.A.M. Gallery, Istanbul
2013 Contemporary Istanbul’13
2013 Summer Time, C.A.M. Gallery, Istanbul
2012 After Yesterday, Istanbul Modern Museum
2002 Sondaj, Pamukbank Photo Gallery
2000 Merhaba, Atina Here Istanbul, Istanbul and Brussels
Ödüller:
1998- 1999 Pamukbank Fotoğraf yarışmasında birincilik ödülü.
1993- 2010 Yunus Nadi Fotoğraf Ödülü