May 2, 2021

Fotoğrafevi ve İz Dergisi yöneticisi Gölnur Cengiz

Fotoğraf Konuşmalarının konuğu Fotoğraevi ve İz Dergisi yöneticisi Gölnur Cengiz


Fotoğraf Konuşmalarının konuğu Fotoğraevi ve İz Dergisi yöneticisi Gölnur Cengiz. Editoryal seçimleri, zorlu ekonomik koşullara karşın basılı bir derginin sürdürülebilirliğini, İz Dergisinin Türkiye fotoğraf dünyasındaki yerini ve daha fazlasını editör, yayıncı Gölnur Cengiz'le konuştuk.

Gölnur Cengiz

Yayıncı, editör

Fotografevi yöneticisi, yayıncı, İZ Dergisi genel koordinatörü, editör.
Ankara’da İktisat eğitimi aldı. İstanbul’da yaşıyor. Çeşitli sektörlerde basın ve halkla ilişkiler yöneticilikleri yaptı.
2003 yılında Fotografevi bünyesine danışman olarak dahil oldu ve 2011’den bu yana aynı kurumun sahibi olarak çalışmalarını yürütüyor.
Fotografevi bünyesinde yayınlanan fotoğraf kitaplarında editörlük ve 'dünyanın görsel belleği' olarak adlandırılan, 14 yıldır yayınlanan, bugüne kadar 66 sayıya ulaşan İZ dergisinde genel koordinatörlük yapıyor.
Ulusal ve uluslararası projelerde fotoğraf ajansları ve kuruluşlar ile işbirlikleri yapmakta. Fotografevi-Cihangir galeri’de bireysel ve karma sergiler düzenliyor, fotoğraf projelerinde danışmanlık yapıyor.
Fotoğrafa gönül veren yerli-yabancı, amatör-profesyonel herkesi aynı çatı altında buluşturma isteğiyle, yaşama dair ne varsa her ‘an’ını yakalamaya gönül veren, kendini ‘an’a adayan göz tanıklıklarına ev sahipliği yapmayı seviyor.