Dec. 12, 2020

Ekin Balcıoğlu Hamam dergisini anlatıyor

ABD'de üç ayda bir yayınlanan sanat ve kültür dergisi Hamam'ı New Mexico'da yaşayan Ekin Balcıoğlu ve Steve Wiener çıkarıyorlar. Derginin Genel Yayın Yönetmeni olan Ekin Balcıoğlu neden Hamam'ı yayınlamaya karar verdiklerini ve editoryal çizgilerini anlatıyor. Derginin tasarımını İstanbul'da Okay Karadayılar üstlenmiş, prodüksiyon sorumlusu da Ali Taptık. Karadayılar coğrafi olarak birbirinden uzak iki ekibin nasıl çalıştığını ve derginin tasarımını nasıl gerçekleştirdiklerini anlattı.


ABD'de üç ayda bir yayınlanan sanat ve kültür dergisi Hamam'ı New Mexico'da yaşayan Ekin Balcıoğlu ve Steve Wiener çıkarıyorlar. Derginin Genel Yayın Yönetmeni olan Ekin Balcıoğlu neden Hamam'ı yayınlamaya karar verdiklerini ve editoryal çizgilerini anlatıyor. Derginin tasarımını İstanbul'da Okay Karadayılar üstlenmiş, prodüksiyon sorumlusu da Ali Taptık. Karadayılar coğrafi olarak birbirinden uzak iki ekibin nasıl çalıştığını ve derginin tasarımını nasıl gerçekleştirdiklerini anlattı.  

Ekin Balcıoğlu

HAMAM Magazine Genel Yayın Yönetmeni, sanatçı.

Ekin Balcıoğlu, HAMAM – The Magazine of Letting Go’nun Kurucu Ortağı ve Genel Yayın Yönetmenidir. Lisans eğitimini 2013 yılında Central Saint Martins College of Art and Design’dan almıştır. 2016 yılında California College of Arts'tan Görsel ve Eleştirel Çalışmalar ve Güzel Sanatlar alanında çift ana dal yüksek lisansı ile mezun olmuştur. Taos, New Mexico’da yaşamak ve çalışmaktadır.

Okay Karadayılar

Okay Karadayılar (1983) Grafik tasarımcı. Çoğunlukla sanat ve kültür sektörü için basılı yayınlar tasarlar, editörlüğe katkıda bulunur. Ali Taptık ile birlikte yayınevi ve tasarım stüdyosu Onagöre'yi 2011'de kurmuş, halen orada çalışmaktadır. Yayın ve sergi kimliklerini tasarladığı projeler arasında Arter için Şener Özmen - Filtresiz, Füreya Koral retrospektifi Füreya sergisi ve kitabı, Salt için İsmail Saray monografisi, Venedik Bienali Türkiye Pavyonu için İnci Eviner - Biz, Başka Yerde ve Venedik Mimarlık Bienali için Vardiya, Hamam Dergisi, Sharjah Bienali İstanbul Ayağı - Bahar, Lars Müller Publishers için B. Colomina ve M. Wigley'in are we human'ı sayılabilir.