Dec. 20, 2020

Avukat Özlem Bora ile fotoğrafçıların haklarını konuştuk.

“Fotoğraf konuşmaları”nın bu haftaki konuğu Avukat & Arabulucu & Bilirkişi Özlem Bora. Fotoğrafçıların ve fotoğrafla ilgilenenlerin fotoğraf ve hukuk ilişkileri açısından merak ettikleri konuları konuştuk. Fotoğrafçıların hakları nelerdir, telif hakları nasıl korunur, haklar nerede başlar, nerede biter?


“Fotoğraf konuşmaları'nın bu haftaki konuğu Avukat & Arabulucu & Bilirkişi Özlem Bora. Fotoğrafçıların ve fotoğrafla ilgilenenlerin fotoğraf ve hukuk ilişkileri açısından merak ettikleri konuları konuştuk. Fotoğrafçıların hakları nelerdir, telif hakları nasıl korunur, haklar nerede başlar, nerede biter?

 

Özlem Bora

Avukat & Arabulucu & Bilirkişi

1990 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu.1991 yılından itibaren Ankara Barosuna kayıtlı olarak avukatlık yapmaktadır. Türkiye Barolar Birliği arabuluculuk komisyonu yürütme kurulu ile Ankara Barosu alternatif çözüm merkezi ve parlamento ile ilişkiler komisyonu üyesidir.Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde, Atılım Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde,TOBB ETÜ Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde, Sakarya Üniversitesi, Altınbaş Üniversitesi, Medipol Üniversitesi ve Uludağ Üniversitesi nezdinde dersler vermektedir..Anadolu Ajansı, Dijital Akademi, AFSAD, FSK gibi birçok kurum ve kuruluşa yönelik eğitim seminerleri düzenlemiştir.Aselsan A.Ş., Aselsannet Ltd.Şti, Akbank T.A.Ş. ve Aksigorta A.Ş.’nin avukat ve danışmanlığını yürütmüştür. Özlem BORA,halen özel hukuk alanında doktorasına devam etmektedir.